Moti

Mëngjesi me vranësira, pasdite nis shiu

Mëngjesi me vranësira, pasdite nis shiu

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete ne dominimin e kthjellimeve dhe vranesirave kalimtare, te cilat do te gjenerojne reshje te pakta ne Veri te vendit. POR ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te shtohen duke bere qe reshjet e izoluara te perfshijne dhe zonat Qendrore.

Mëngjesi me vranësira, pasdite nis shiu

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.