Moti

Merre çadrën me vete, në mesditë ka shi

Merre çadrën me vete, në mesditë ka shi

Dita e martë do të nisë me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave deri të dendura.

Reshjet e shiut do të bëhën prezente në orët e mesditës në veriperëndim të vendit e gradualisht në orët e mbrëmjes do të shtrihen në të gjithë territorin.

Në veriperëndim dhe pjesërisht në qendër reshje shiu me intensitet mesatar e lokalisht të lartë. Hera-herës reshje në formën e shtrëngatave.