Moti

Merre çadrën me vete se në mesditë do ketë shi

Merre çadrën me vete se në mesditë do ketë shi

Sipas MeteoAlb: Deri ne oret e mesdites vendi yne do te jete ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve dhe vranesirave te pakta ne zonat malore. POR pritet qe oret vijuese t'i bejne vranesirat te dukshme ne te gjithe vendin duke krijuar mundesi per reshje te pakta dhe te izoluara kryesisht ne Veri te Shqiperise.

Merre çadrën me vete se në mesditë do ketë shi

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 41°C.

Era do te fryje mesatarisht me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Jugor Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 balle.