Moti

Merre çadrën me vete se pasdite nis shiu

Merre çadrën me vete se pasdite nis shiu

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar ne oret e para te dites do te jete me kthjellime dhe vranesira kalimtare. POR gjate mesdites dhe ne vijim vranesirat do te shtohen duke sjell reshje shiu ne zonat malore kryesisht, KU me te dukshme vranesirat dhe reshjet do te jene ne Juglindje te vendit.

Merre çadrën me vete se pasdite nis shiu

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, POR rriten ne mesditë duke luhatur vlerat nga 5°C-6°C deri në 26°C.                                                                

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzimi 4 balle.