Moti

Mesdita sjell vranësira dhe ulje temperarurash

Mesdita sjell vranësira dhe ulje temperarurash

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar ne oret e para te dites do te jete ne dominimin e motit te kthjellet. Por oret e mesdites do te shfaqin vranesirat ne vend, ku me te dukshme do te jene ne zonat lindore. 

Mesdita sjell vranësira dhe ulje temperarurash

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, por do te ulen ne mesdite duke luhatur vlerat nga 18°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 balle.