Moti

Mos e hiq çadrën nga çanta, pasdite ka prapë shi

Mos e hiq çadrën nga çanta, pasdite ka prapë shi

Orët e para të ditës do të sjellin kthjellime, por gjatë pasditës do të ketë shtim të vranësirave dhe prezencë të reshjeve të shiut në të gjithë territorin shqiptar.

Ndërsa në zonat lindore do të ketë rebeshe.

Temepraturat do të luhaten nga 10 gradë celsius deri në 27 celsius, pra dy gradë më pak se një ditë më parë.

Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare në drejim jugperëndimor, përgjatë gjithë 24 orëve të fundit