Moti

Mos harroni çadrën, reshje shiu sot në vend

Mos harroni çadrën, reshje shiu sot në vend

Sot moti pritet të jetë vranësira të cilat në orët e mesditës do të pasohen nga reshje lokale shiu në veri dhe qendër të vendit.

Ndërsa në zonat e thella malore pritet të ketë reshje të pakta dëbore.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë trë jetë i forcës 2-3 ballë.

Mos harroni çadrën, reshje shiu sot në vend