Moti

Mos ikni nga plazhi: Ja parashikimi i motit për orët në vijim

Mos ikni nga plazhi: Ja parashikimi i motit për orët në vijim

Stuhia me shi, erë të fuqishme dhe dallgë të forta pushtoi bregdetitn q137 në orët e para të mëngjesit. Pushuesit kryesisht në jug, kanë shpërndarë në rrjete sociale foto ku tregojnë çadrat duke ‘fluturuar’ shezlonget dhe karrike të kthyera përmbys.

Mos ikni nga plazhi: Ja parashikimi i motit për orët në vijim

Shumë prej pushuesve mund të kenë menduar të kthehen në qytetet e tyre, por parashikimi i Meteoalb sugjeron të mos ktheheni pasi pasdite do të përmirësohen kushtet atmosferike fillimisht në bregdet dhe më vonë në të gjithë vendin.

Meteoalb: Mot me vranësira, rrebeshe shiu dhe ministuhi ere mbizotëron deri në pasdite kur kemi përmirësim të kushteve atmosferike fillimisht në bregdet e më vonë në të gjithë vendin.

Mos ikni nga plazhi: Ja parashikimi i motit për orët në vijim