Moti

Mot i acartë sot, temperaturat minimale -5 gradë

Mot i acartë sot, temperaturat minimale -5 gradë

Për ditën e diel moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra.

Mot i acartë sot, temperaturat minimale -5 gradë

Në relievet malore në lindje në lartësitë mbi 700 metër reshje dëbore me intensitet të ulët deri mesatar.

Vlen për t'u theksuar gjithashtu se për këtë fundjavë parashikohet edhe erë tepër intensive me shpejtësi mesatare 1-10m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era me rrahje arrijnë deri në 15-20m/s.