Moti

Mot i kthjellët në të gjithë vendin sot

Mot i kthjellët në të gjithë vendin sot

Për të dielën pritet të mbajë mot i kthjellët në të gjithë territorin, përveç vranësirave shumë të pakta kalimtare në pjesën e parë të ditës.

Më i kthjelltësia do të jetë më i dukshëm në zonat bregdetare, ndërsa në pjesën tjetër të territorit pritet të jetë i kthjellët dhe vranësira.

Pas mesditës, vranësira parashikohet të jetë e pranishme në të gjithë vendin tonë, ku do të jenë më të fokusuara në pjesën veriore ku do të gjenerojnë reshje shiu.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në mëngjes, por mesdita do të sjellë një rritje të lehtë, ku vlerat do të luhaten nga minimumi 7 gradë deri në maksimum 26 gradë.