Moti

Mot i vranët në mëngjes, ndërsa nga pasditja priten reshje shiu

Mot i vranët në mëngjes, ndërsa nga pasditja priten reshje

Sot moti do të jetë pjesërisht i vranët dhe pritet të ketë reshje në disa zona të vendit. Ekziston mundësia për shtrëngata gjatë pasdites.

Temperaturat do të jenë rreth 30°, ndërsa era WNW nga 10 deri në 15 km/o.

Shirat do të zbuten gjatë natës, po ashtu edhe era. Gjatë natës do të ketë pjesërisht qiell me re. Temperaturat e ulëta 17ºC. Era do të jetë më e qëndrueshme.

Tiranapost.al