Moti

Mot i kthjellët, por pa reshje përgjatë gjithë ditës

Mot i kthjellët, por pa reshje përgjatë gjithë ditës

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qëndrueshme atmosferike MBETEN prezente prej disa ditësh në territorin shqiptar, duke sjellë gjatë pjesës së parë të ditës dominim të kthjellimeve dhe kalime të lehta të vranësirave në shtrirjen Lindore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës priten vranësira edhe në zonën e ulët, POR vija bregdetare do të vijojë të jetë me kthjellime dhe gjatë orëve të pasdites.

Mot i kthjellët, por pa reshje përgjatë gjithë ditës

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.