Moti

Mot me diell dhe re sot

Mot me diell dhe re sot

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi lokale në Jug – lindje.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-21 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 22-25°C në veri, 28-33°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim Veri – Lindje me shpejtësi 10 – 15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 – 5 ballë në det të hapur.