Moti

Mot me shi pasdite!

Mot me shi pasdite!

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira me reshje shiu në zonat malore dhe zonën e ulët pasdite.

Temperaturat minimale do të luhaten 13-20 gradë në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rënie 24-27°C në veri deri në 30-33°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.