Moti

Moti gjatë fundjavës me shi, si do luhaten temperaturat

Moti gjatë fundjavës me shi, si do luhaten temperaturat

Moti gjatë fundjavës parashikohet të jetë me reshje shiu. Sipas Meteoalb, reshjet më të dukeshme do jenë duke filluar nga mesdita e së shtunës deri mëngjesin e së dielës ku herë pas here do jenë me intesitet deri mesatar. Ndërsa, sa u përket temperaturave nuk pritet të ketë vlera negative. Pritet që temperaturat të zbresin në 2-3 gradë mëngjesit deri në 16 gradë gjatë mesditës pothuajse në gjithë vendin.

Parashikimi i motit në fundjavë sipas Meteoalb:

Moti i kësaj fundjave do jetë i paqendrueshëm pasi reshjet nisin gjatë pasdites në Jug dhe gradualisht gjatë mbrëmjes përfshijnë zonat qendrore dhe veriore. Reshjet më të dukshme do jenë duke filluar nga mesdita e së shtunës deri mëngjesin e së dielës ku herë pas here do jenë me intesitet deri mesatar. Temperaturat e ajrit do të luhaten nga 2-3 gradë mëngjesi deri në 16 mesdita në rang territori.

*Tiranapost.al.