Moti

Moti i ftohtë, por i qëndrueshëm

Moti i ftohtë, por i qëndrueshëm

Sipas MeteoAlb: Moti i qendrueshem do te dominoje territorin shqiptar gjate gjithe dites. Ultesira perendimore PARAQITET me kthjellime dhe kalime te pakta vranesirash. NDERSA ne shtrirjen Lindore vranesirat do te jene me te theksuara.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 19°C.

Moti i ftohtë, por i qëndrueshëm

Era do fryjë e lehte me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim të ulët.