Moti

Moti i nxehtë, por ja 4 qytetet ku do të bjerë shi

Moti i nxehtë, por ja 4 qytetet ku do të bjerë shi

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete ne dominim te motit te kthjellet. POR ne vijim vranesirat kalimtare do te shfaqen ne zonat malore duke gjeneruar ne Verilindje rreshje te izoluara. Ndersa ultesira perendimore do te mbeten me mot te kthjellet.

Moti i nxehtë, por ja 4 qytetet ku do të bjerë shi

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.