Moti

Moti i nxehtë, temperaturat deri në 38 gradë

Moti i nxehtë, temperaturat deri në 38 gradë

Sipas MeteoAlb: Ultesira Perendimore do te jete ne kushte te qendureshme atmosferike duke bere qe kthjellimet te jene dominante ne pjesen me te madhe te dites. Por zonat malore do te vijon te jene me vranesira kalimtare te cilat do te sjellin here pas - here rrebeshe afat-shkurtra.

Moti i nxehtë, temperaturat deri në 38 gradë

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara ne mengjes, por do te rriten ne mesditë duke luhatur vlerat nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 5 balle.