Moti

Moti i qendrueshëm. Temperaturat deri në 25 gradë

Moti i qendrueshëm. Temperaturat deri në 25 gradë

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te paraqitet kryesisht me mot te qendrueshem, ku kthjellimet do te alternohen me vranesirat kalimtare. Por pritet qe vranesirat te zhvillohen here pas here duke krijuar mundesi per ndonje rreshje te karakterit lokal.

Moti i qendrueshëm. Temperaturat deri në 25 gradë

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.