Moti

Moti i qendrueshëm. Temperaturat të larta edhe sot

Moti i qendrueshëm. Temperaturat të larta edhe sot

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qëndrueshme atmosferike që kanë përfshirë gjithë rajonin e mesdheut do të diktojnë dhe në vendin tonë mot me kthjellime deri pas mesditës, kur në zonat malore do kemi shfaqje të vranësirave të lehta.

Moti i qendrueshëm. Temperaturat të larta edhe sot

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.                                                                              

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.