Moti

Moti i vranët dhe me temperatura në zero gradë, por pa reshje

Moti i vranët dhe me temperatura në zero gradë, por pa reshje

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te MBIZOTEROJNE ne Shqiperi, duke sjell deri ne oret e mesdites kthjellime dhe kalime te pakta vranesirash ne zonat lindore. POR pasditja dhe mbremja i bejne me te dukshme vranesirat ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR do te ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 18°C.

Era do fryjë e lehte me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim të ulët.