Moti

Moti i vranët edhe sot. Ja sa do shkojnë temperaturat

Moti i vranët edhe sot. Ja sa do shkojnë temperaturat

Sipas MeteoAlb: Zonat Veriore dhe Qendrore do te jene me vranesira dhe reshje afat-shkurtra. Por me alternime kthjellimesh dhe vranesirash kalimtare paraqiten zonat Jugore te territorit shqiptar.

Moti i vranët edhe sot. Ja sa do shkojnë temperaturat

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, por mbeten te pandryshuara ne mesditë duke luhatur vlerat nga 6°C deri në 25°C.                                                                  

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzimi mbi 4 balle.