Moti

Moti me kthjellime dhe vranësira, por temperaturat mbeten konstante

Moti me kthjellime dhe vranësira, por temperaturat mbeten konstante

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 7/17°C

Zona e ulët 9/23°C

Zona bregdetare 12/23°C