Moti

Moti me re, temperaturat deri në 35 gradë

Moti me re, temperaturat deri në 35 gradë

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar mbetet me kthjellime dhe vranesira kalimtare, ku me te dukshme vranesirat do te behen ne pjesen e dyte te dites pergjate kufirit Lindor. Ndersa zonat bregdetare do te vijojne te jene ne dominimin e motit te kthjellet.

Moti me re, temperaturat deri në 35 gradë

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 35°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.