Moti

Moti me shi, por temperaturat do jenë të larta

Moti me shi, por temperaturat do jenë të larta

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do te jete me kthjellime dhe vranesira kalimtare ne gjate oreve te para te dites. Por parashikohet qe vranesirat te shohen ne zonat malore ne pjesen e dyte te dites duke sjell rreshje ne zonat malore ne oret pasdites dhe mbremjes.

Moti me shi, por temperaturat do jenë të larta

Temperaturat e ajrit do te rrite ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 15°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor-Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 4 balle.