Moti

Moti me vranësira. Shiko tabelën e temperaturave dhe tendencës për shi

Moti me vranësira. Shiko tabelën e temperaturave dhe tendencës

Sipas MeteoAlb: Vendi yne paraqitet me vranesira te shpeshta, te cilat here pas here pesojne zhvillim duke sjell shira te izoluar ne vendin tone. Parashikohet qe pasditja dhe mbremja te vijojne ne te njejtat kushte atmosferike. Ndersa oret e vona te nates do te sjellin permiresim te perkohshem.

Moti me vranësira. Shiko tabelën e temperaturave dhe tendencës

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 31°C.

Moti me vranësira. Shiko tabelën e temperaturave dhe tendencës

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.