Moti

Moti në fundjavë, rriten lehtë temperaturat

Moti në  fundjavë, rriten lehtë temperaturat

Vendi ynë gjatë paradites parashikohet të jetë me kthjellime dhe kalime të vranësirave të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore. Po ashtu edhe në orët vijuese vranësirat do të jenë prezente, ku herë pas here do të bëhen më të dukshme në territor por të fokusuara do të jenë në zonat malore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 2 ballë.