Moti

Moti sot/ Diell dhe vranësira, por pa shi

Moti sot/ Diell dhe vranësira, por pa shi

Sot dhe deri ditën e enjte moti parashikohet kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit si dhe vranësira të pakta deri mesatare kalimtare.

Moti sot/ Diell dhe vranësira, por pa shi

Në relievet malore në orët e mesditës këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtra dhe të izoluara në formën e shtrëngatave apo stuhive.