Moti

Moti sot jo me 40 gradë, por temperaturat mbeten të larta. Shih tabelën

Moti sot jo me 40 gradë, por temperaturat mbeten të larta. Shih

Sipas MeteoAlb: Zona Bregdetare do te jete ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve gjate gjithe dites. NDERSA zona e ulet dhe malore parashikohet qe ne oret e mesdites dhe pasdites te kene kalime te pakta vranesirash, POR nuk do te krijojne mundesi per reshje ne vendin tone.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, POR do te ulen ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 39°C.

Era do te fryje mesatarisht me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Perendimor - Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.

Moti sot jo me 40 gradë, por temperaturat mbeten të larta. Shih

*Tiranapost.al.