Moti

Moti sot/ Vranësira dhe rreshje shiu në disa zona

Moti sot/ Vranësira dhe rreshje shiu në disa zona

Pjesa me e madhe e vendit do te PARAQITET me kthjellime dhe vranesira. POR Veriu dhe zonat Jug-Juglindore MBETEN me vranesira te shumta te cilat do te sjellin reshje ne keto zona.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat nga -1°C deri në 17°C.

Moti sot/ Vranësira dhe rreshje shiu në disa zona                                                                  

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Lindore – Verilindore duke krijuar dallgëzimi 4 balle.