Moti

Muaji mbyllet me diell

Muaji mbyllet me diell

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete ne mbizoterimin e kthjellimeve ne pjesen me te madhe te territorit shqiptar. Por oret e pasdites shtojne vranesirat ne zonat malore, duke sjelle rreshje te pakta shiu ne skajin Verior.

Muaji mbyllet me diell

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 balle.