Moti

Në disa zona do bjerë dëbora e parë

Në disa zona do bjerë dëbora e parë

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar ne pjesen me te madhe do jete me alternime
kthjellimesh dhe vranesirash kalimtare. POR ne zonat jugore vranesirat do te sjellin
rreshje te pakta shiu, ndersa ne veri te vendit do te kete rreshje te pakta shiu dhe
debore.

Në disa zona do bjerë dëbora e parë

Temperaturat e ajrit do te ulen ndieshem në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur
vlerat ditore nga -2°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi
Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.