Moti

Nesër rikthehet dimri! Mund të bjerë edhe borë

Nesër rikthehet dimri! Mund të bjerë edhe borë

Moti do të bëjë kthesë të rëndësishme. Nga nesër do të rikthehet dimri. Në disa zona malore mund të bjerë edhe borë.

“Me përjashtim të ditës së sotme, moti do të bëjë kthesë në vazhdim. Vranësirat do të nisin të shfaqen që sot pas mesdite.

Temperaturat do të pësojnë nga e marta, deri të premten. Çdo ditë do të ketë rënie dhe uljet më të theksuara do të jenë ditën e mërkurë dhe të enjte”, tha Lajda Porja nga Meteoalb.