Moti

Nga Tirana në Gjirokastër. Qytetet ku temperatura do shkojë mbi 38 gradë sot

Nga Tirana në Gjirokastër. Qytetet ku temperatura do shkojë mbi

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te sjellin MBIZOTERIM te motit te kthjellet ne pjesen me te madhe te Shqiperise. Ndersa vranesirat kalimtare do te shfaqen ne zonat malore gjate oreve te mesdites dhe pasdites, duke e lene ultesiren perendimore me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Perendimor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Nga Tirana në Gjirokastër. Qytetet ku temperatura do shkojë mbi