Moti

Nuk do të ketë shi në plazhe. Shikoni tabelën e temperaturave

Nuk do të ketë shi në plazhe. Shikoni tabelën e

Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet POR kthjellime
dhe vranësira të shpeshta do ketë në zonat e ulta dhe malore, të cilat gjatë pasdites do
të sjellin rrebeshe shiu të izoluar veri-verilindje dhe juglindje. Parashikohet që mbremja të vijojë me kthjellime dhe vranësira, KU më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat
malore.

Temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 35°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Nuk do të ketë shi në plazhe. Shikoni tabelën e