Moti

Nxehtë edhe sot, nesër temperaturat ulen me 7 gradë

Nxehtë edhe sot, nesër temperaturat ulen me 7 gradë

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme do jenë në zonat veri-veriperendimore. Edhe pjesa e dyte e dites vijon me kthjellime e vranësira të herë pas-herëshme në të gjithë vendin.

Nxehtë edhe sot, nesër temperaturat ulen me 7 gradë

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet ndjeshëm në pasdite duke arritur shpejtësi deri 65 km/h nga drejtimi Jugor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.