Moti

Paraditja me mot të paqëndrueshëm, pasdite përmirësohen kushtet atmosferike

Paraditja me mot të paqëndrueshëm, pasdite përmirësohen

Sipas MeteoAlb: Kushtet e paqendrueshme atmosferike vijojne te jene prezente ne vendin tone, duke bere qe vranesirat te sjellin rreshje afat shkurtra shiu gjate paradites. Por pasditja dhe mbremja permiresojne perkohesisht motin ne territor.

Paraditja me mot të paqëndrueshëm, pasdite përmirësohen

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Perendimor-Jugperendimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.