Moti

Parashikimi i motit me reshje shiu, shihni tabelën

Parashikimi i motit me reshje shiu, shihni tabelën

Sipas MeteoAlb: Paraditja do te jete me kthjellime dhe vranesira te cilat do te sjellin reshje te pakta ne zonat Jugore. POR oret e mesdites dhe pasdites shtojne vranesirat duke sjell rreshje ne pjesen me te madhe te vendit, ku me te fokusuara rreshjet do te jene ne zonat malore. NDERSA mbremja permireson gradualish motin.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 14°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor-Veriperendimor duke krijuar dallgëzimi mbi 4 balle.

Parashikimi i motit me reshje shiu, shihni tabelën