Moti

Parashikimi i motit: Reshje shiu dhe ulje temperaturash, shihni tabelën

Parashikimi i motit: Reshje shiu dhe ulje temperaturash, shihni tabelën

Sipas MeteoAlb: Vranesirat e shpeshta MBETEN prezente ne territorin Shqiptar duke sjelle reshje afat shkurtra ne oret e mesdites dhe ne vijim, KU me te dukshme reshjet e e shiut do te jene pergjate kufirit Lindor. POR mbremja permireson gradualisht motin ne vend.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara ne mengjes, POR ulen ne mesditë duke luhatur vlerat nga 7°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzimi 4 balle.

Parashikimi i motit: Reshje shiu dhe ulje temperaturash, shihni tabelën