Moti

Pas ditëve pranverore sot nis shiu

Pas ditëve pranverore sot nis shiu

Sipas MeteoAlb: MBETEMI nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta deri në mesditë, KU më të dukshme PARAQITEN në Veri-Veriperëndim të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell zhvillim të vranësirave duke gjeneruar reshje të pakta shiu në rajonin verior dhe jugperëndimor. Gjatë natës reshjet do të përfshijnë gjithë vendin.

Pas ditëve pranverore sot nis shiu

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 ballë.