Moti

Pasditja dhe mbrëmja do jenë me shi

Pasditja dhe mbrëmja do jenë me shi

Ditën e shtunë vendi ynë ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme si rezultat i masave ajrore të lagështa me origjinë jugore.

Moti parashikohet me kthjellime në pjesën e parë të ditës si dhe alternime vranësirash të cilat vijnë në shtim pas mesditës.

Pasditja dhe mbrëmja do jenë me shi

Reshjet do të jenë të dobta në veriperëndim ndërsa pritet që intensiteti I tyre të shtohet në orët e vona të mbrëmjes.