Moti

Pasditja do jetë me shi në këto qytete

Pasditja do jetë me shi në këto qytete

Sipas MeteoAlb: Paraditja do te jete me kthjellime dhe vranesira kalimtare ne pjesen me te madhe te vendit. Por mesdita rikthen vranesirat e shumta, duke sjell reshje shiu kryesisht ne zonat malore. Ndersa moti pritet te permiresohet gradualisht ne oret e mbremjes

Pasditja do jetë me shi në këto qytete

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat nga 7°C deri në 26°C.

 Pasditja do jetë me shi në këto qytete                                                                 

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 4 balle.