Moti

Pasditja sjell shi dhe shtrëngata

Pasditja sjell shi dhe shtrëngata

Në zonat malore, reshjet do të marrin karakter shtrëngatash. Era, do të fryjë jugperëndim e veriperëndim e lehtë e mesatare.

Gjatë shtrëngatave era do të jetë përkohësisht e vrullshme. Ditën e martë do të ketë erë në bregdet ndërsa valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

Pasditja sjell shi dhe shtrëngata

Paraditja do të jetë e vranët, kurse pasditja sjell shi.