Moti

Pjesa e parë e ditës me diell, e dyta me re. Këto janë temperaturat

Pjesa e parë e ditës me diell, e dyta me re. Këto janë

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës territori do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë Shqipërinë. Ndërsa në orët vijuese pritet që vranësirat graduslisht të shtohen, KU më të fokusuar do të jenë në zonat Verilindore. Ndërsa në pjesën tjetër të vendit do të ketë vetëm kalime të lehta e të përkohshme të vranësirave.

Pjesa e parë e ditës me diell, e dyta me re. Këto janë

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 33°C.

Era do të fryjë e mesatarisht në det me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 2 ballë.