Moti

Priten reshje të dendura gjatë ditës

Priten reshje të dendura gjatë ditës

Ditën e martë moti parashikohet me vranësira kryesisht të dendura (përjashto kthjellimet e pakta në orët e para të mëngjesit).

Parashikohen reshje shiu të herëpashershme dhe lokalisht të vazhdueshme me inteniste mesatar dhe të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Priten reshje të dendura gjatë ditës

Reshjet me intensitet të lartë për këto dy ditë parashikohen më tepër përgjatë ultësirës perëndimore. Edhe dita e mërkurë dhe ajo e enjte vijojnë me kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.