Moti

Reshje shiu dhe bore, si do të jenë temperaturat gjatë ditës së sotme

Reshje shiu dhe bore, si do të jenë temperaturat gjatë ditës

Sipas MeteoAlb territori Shqipëtar gjatë paradites mbetet me vranësira të cilat do të sjellin rreshje shiu në vend dhe deborë të pakët në zonat e thella malore. Por në orët vijuese pritet përmirësim i përkohëshëm i motit në Veri dhe Qendër, ndërsa zonat Jugore do të vijojnë të jenë me rreshje. 

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 15°C.

Era do fryjë e mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 - 5 ballë.