Moti

Reshje shiu dhe kthjellime, moti vazhdon të jetë i paqëndrueshëm dhe sot

Reshje shiu dhe kthjellime, moti vazhdon të jetë i

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites do te jete ne dominimin e kthjellimeve dhe vranesirave kalimtare. POR mesdita i shton vranesirat duke krijuar mundesi per shira te paket dhe te izoluar ne zonen e ulet dhe malore. NDERSA mbremja dobeson sistemin e vranesirave ne Shqiperi duke rrikthyer kthjellimet.

Reshje shiu dhe kthjellime, moti vazhdon të jetë i

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 29°C.

Era do te fryje e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 balle.