Moti

Reshje shiu dhe temperatura më të ulëta! Si do të jetë moti për sot

Reshje shiu dhe temperatura më të ulëta! Si do të jetë

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira me reshje të pakta shiu në zonat malore dhe zonën qendrore.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-17 gradë në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rënie 18-21°C në veri deri në 24-26°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5 -6 ballë në det të hapur.