Moti

Reshje shiu me intensitet të ulët në të gjithë vendin

Reshje shiu me intensitet të ulët në të gjithë vendin

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e ditës paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të pakta, ku më të dukshme do të jenë në zonat Veriperëndimore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të pësojnë zhvillim duke rrikthyer reshjet me intensitet të ulët dhe mesatar në të gjithë territorin.

Reshje shiu me intensitet të ulët në të gjithë vendin

Temperaturat e ajrit do të MBETEN kostante në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Tiranapost.al