Moti

Reshje shiu në disa zona dhe temperatura deri në 35 gradë sot!

Reshje shiu në disa zona dhe temperatura deri në 35 gradë sot!

Moti do të jetë me diell dhe vranësira në zonën perëndimore, në zonat malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me rrebeshe pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-21 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rritje 27-31°C deri në 32-35°C në zonën e ulet dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Tiranapost.al